Nyáregyháza alapadatok

Nyáregyháza elhelyezkedése, megközelíthetősége, alapadatai

Nyáregyháza Pest megyében, a monori kistérség déli részén, a Duna-Tisza közti hátság északi vidékén helyezkedik el. A Budapesttől 50, Monortól 20 km-re, a Pusztavacson elhelyezett ország szimmetrikus középpontjától észak-keletre 16 km-re található községünk közúton a 4. számú (E 60) főútról pilisi leágazással, az M5 számú autópályáról Újhartyánon, Újlengyelen keresztül, a 4606 vagy a 405 számú úton illetve Monor felől Monorierdőn vagy Csévharaszton keresztül közelíthető meg. A legközelebbi vasútállomás Pilisen, buszpályaudvar pedig Monoron található.

• Belterület: 362 ha
  • Külterület: 2838 ha
  • Népesség: 3868 fő

Vonat:

Budapest-Nyugati pályaudvarról Cegléd vagy Szolnok felé induló vonatra kell felszállni és Monorierdő vagy Pilis állomáson leszállni.Monorierdőn át kell szállni a Felsőnyáregyháza, Pilisen az Újlengyel vagy Nyáregyháza felé induló helyi buszjáratra, ami egyenesen Nyáregyházára hoz minket.A távolság Bp. Nyugati-tól Pilisig 50 km, Pilis-től Nyáregyházáig 5 km, Monorierdőtől Felsőnyáregyházáig 5 km.