Presbiteri fogadalomtétel

Presbiteri fogadalomtétel!

A Magyar Református Egyházban hatévente választunk presbitereket, a szolgálati idő hat évre szól. A tisztséget bizonyára minden megválasztott tisztségviselő nagy örömmel és hálával fogadja. A hat év nem rövid idő, az emberek élete, elfoglaltsága, munkája, családi kötöttsége változhat. Változhat sajnos a lelkesedésük, hitbeli meggyőződésük, ezért előfordul, hogy visszaadják tisztségüket a presbiterek. A megüresedő helyeket a presbitérium a hatéves ciklus közben betölti, behív arra érdemes egyháztagokat. A presbitérium egyhangúan választotta és behívta presbiteri szolgálatra Szabó Balázst, Farkas Lászlót és Kemenár Lászlót. Az újonnan választott presbiterek 2022. április 17-én Húsvét vasárnap a 9.00 órai Istentiszteleten tettek fogadalmat.

Presbiteri fogadalomtétel

Isten áldása legyen életükön és szolgálatukon!