Tájékoztató körlevél

Tisztelt Református Testvéreim, tisztelt Egyháztagok!

A Nyáregyházai Református Egyházközség Presbitériumának szívbeli köszöntését szeretném átadni ebben a nehéz és válságos helyzetben. A körülöttünk lévő világrend, napokra, hetekre, talán annál is hosszabb időre kitér megszokott medréből. Templomi Istentiszteleteink, valamint minden közösségi alkalmunk határozatlan időre szünetelnek a Magyarországi Református Egyház Zsinatának döntése alapján. Egyetlen szolgálatunk marad meg, ez a temetés szolgálata, de az is csak szűk családi körben.

A gyermekeket elektronikus eszközökkel tovább tanítjuk, nagyon örülünk ennek a lehetőségnek, hiszen így nem kell évet ismételniük. Kérek minden szülőt, vegye komolyan az otthoni tanulás kötelezettségét, a gyermeke fejlődésének érdekében. A gyerekek nem tavaszi, vagy nyári szüneten vannak, hanem otthon kell tanulniuk. Az aktív korú felnőtt Egyháztagoktól azt kérjük, vigyázzanak az idősekre, ne veszélyeztessék őket, vásároljanak be helyettük, húzzanak kesztyűt, vegyenek fel arc maszkot, tartsák be az egészségügyi ajánlásokat, kiemelt figyelmet fordítsanak a rendszeres, alapos szappannal, vagy fertőtlenítő szerrel végzett kézmosásra.

Az IDŐS KORÚAKTÓL KÉRJÜK, ne menjenek emberek közé, ne menjenek vásárolni, gyógyszertárba, postára, még akkor sem, ha úgy érzik, hogy nem félnek, erősek és nincsenek leépülve fizikailag. Az idősek tiszteljék a gyerekeket, fiatalokat, aktív korú felnőtteket, akik félre tették az életüket, közösségeiket, munkájukat, megélhetésüket, éppen az IDŐSEKÉRT, hogy őket megóvják. Tiszteljék ezt az áldozatot, ne menjenek ki otthonaikból, mert akkor úgy fogják érezni a gyerekek, fiatalok és aktív felnőttek, hogy fölösleges volt az áldozatuk, ha éppen azok nem tartják be a szabályokat, akikért meghoztuk azokat.

KAPCSOLATTARTÁS a lelkipásztorral telefonon, a +3606703160326 telefonszámon, elektronikusan pedig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen keresztül lehetséges. Kérjük jelezzék erre az e-mail címre, ha következő körleveleinket elektronikusan szeretnék megkapni.

A vasárnapi Istentiszteletek videói a gyülekezet honlapjára (refnyaregyhaza.hu) fognak felkerülni. Aki nem rendelkezik internet hozzáféréssel, az a televízióban fog találni felekezeti Istentiszteletet. Imaláncot tartunk minden reggel 8:00-8:05-perc, valamint 20:00-20:05 perc között, mikor családunkért, gyülekezetünkért, településünkért, hazánkért imádkozunk otthonainkban. Kérem, kapcsolódjanak bele!

A gyülekezeti alkalmak elmaradása a perselypénz-bevételek csökkenését okozza. Az egyházfenntartói járulékot szedő testvérek szintén nem végzik ezirányú szolgálatukat a járványügyi vészhelyzet ideje alatt. Ebből fakadóan, kérjük, hogy aki teheti, legyen szíves az egyházfenntartói járulékát átutalással juttassa el a gyülekezet alábbi bankszámlaszámára: 65100101-10100675

,,Én pedig mint zöldellő olajfa Isten házában, bízom Isten kegyelmében mind örökkön örökké.”
(52.Zsolt. 10.)

Nyáregyháza, 2020. március 19.

Kelemen Norbert
Református Lelkész