A Reformáció 500. emlékévének ünnepélyes megnyitója Nyáregyházán

Gyülekezetünkben 2017. február 19-én, ünnepi Istentiszteletet tartottunk, amelyen Kelemen Norbert református lelkész hirdette az Igét Mk. 2,1-12-alapján. Az ünnepélyes alkalom nyitotta meg a Reformáció 500. évfordulója kapcsán szervezett programsorozatunkat. A Reformáció 500. évfordulója alkalmából szeretnénk minden hónapban legalább egy olyan eseményt szervezni, amely a Reformáció fő mondanivalóját, azaz a Jézus Krisztusról szóló evangéliumot közvetíti kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A programok áttekintése után Nyáregyháza polgármestere, Mészáros Sándor és Újlengyel Önkormányzatának képviseletében Petrányi József köszöntőjét, illetve a reformációval kapcsolatos gondolatait hallgattuk meg. Nagyon örülünk annak, hogy mindkét település önkormányzata biztosított minket arról, hogy programjaink esetében számíthatunk támogatásukra.

A megnyitó ezt követően a gyülekezeti házban folytatódott, ahol a vendégek fotókiállítást tekinthettek meg a gyülekezet történetének fontos eseményiről. A szeretetvendégséggel egybekötött fotókiállítás nagyon jó hangulatban telt. Különösen az idősebb korosztály számára okoztak boldog perceket az akár 60 éves. archív felvételek.

Programjaink 2017-ben, a Reformáció 500. emlékévében:

MÁRCIUS

Március 7-10. – Evangelizációs hét: a modern ember problémái

• A hit és tudás nem ellenségek?;
  • Kábítószer, kábítószer függés;
  • Keresztyénként a pénz világában;
  • Fiatalok a pálya és a munkaválasztás küszöbén;

ÁPRILIS

• Április 22. – Kórus találkozó és koncert a templomban

MÁJUS

• Május 13. – Református bál
  • Május 26-28. – Generációk hétvégéje: Színes programok minden korosztály számára péntek estétől vasárnapig.
  • Komolyzenei koncert
  • Gyerekvilág – óvodásoknak és kisiskolásoknak: játszóház, tánc és énektanulás, mesevetítés
  • Előadásokkal egybekötött beszélgetések:

A tinédzserkor kihívásai, pályaválasztás;

Nyugdíjas években megújulni;

Kiégés elkerülése;

Milyen a jó szülő? – Kismama-kispapa lét

• Filmvetítések és beszélgetések