A történelmi Nyáry zászló méltó helyre került!

Nyáry zászlóA Nyáregyházi Református Templomban az elmúlt vasárnap 2014. 02. 02.-án a Gyülekezet nagy örömére visszakerült a 214-éves történelmi zászló, immáron méltó keretbe foglalva, a szószékről nézve a jobb falra. A nemzeti színű zászló 250cm hosszú és 175cm széles, alumínium keretbe, plexiüvegek közé, pormentesen lett visszahelyezve a szakrális térbe. A nemzeti érzés fontos szimbóluma a zászló, de nekünk mivel a zászló gazdag múltját ismerjük ezért még többet jelent. A zászló, a helytörténeti kör elnökétől, Gyülekezetünk gondnokától Bába Jánostól került hozzánk, mivel a Nyáry család leszármazottja, Nyáry József főgondnok idején és segítségével épült fel templomunk. A zászló tulajdonosa id. Nyáry Pál 1759-1818. A zászló felirata a következő: Jeles hazafinak a kitűnő alispánnak második megválasztása emlékéül mély tisztelettel ajánlja Temes Megye bizalma. Anno Domini 1800.

Akik a kerethez az anyagot saját költségükön hozatták Varga István, Csák Imre, Csernai István. Akik összeszerelték Csernai István, Csőke István, Dobos Zoltán egy teljes napi munkájuk eredményeként. Akik segítettek a keretet átvinni a templomba, felfúrni, helyre emelni Csernai István, Csernai Zsolt, Csőke István, Dobos Zoltán, Csepregi László. Köszönet mindenkinek, aki anyagilag, vagy tevőlegesen hozzájárult, hogy ez a zászló méltó helyen várja azt az időt, mikor kivehetjük ebből a keretből és restaurálni vihetjük, hogy régi fényében és állapotában hirdesse minden magyar embernek a nemzethez való tartozást és ragaszkodást.

Kelemen Norbert református lelkész