Húsz év a vízen

Gyülekezetünk 2016-ban ünnepli első vízitúrájának 20 éves évfordulóját. 1996 óta minden évben felkerekedett egy kisebb-nagyobb nyáregyházi csapat és végigevezte valamely hazai folyó egy - sokszor, több mint 200 kilométer hosszú - szakaszát. A húsz éves évforduló alkalmából rendeztük meg a "Húsz év a vízen" elnevezésű eseményt, amelyre nagy szeretettel hívtunk és vártunk mindenkit, aki valaha a gyülekezettel evezett. Célunk egy olyan este szervezése volt, amin beszélgethetünk, képeket, videókat nézve feleleveníthetjük a rengeteg közös emléket.

A nagy nosztalgiázást kemény, de nagyon élvezetes munka előzte meg, hiszen számba kellett vennünk minden egykori vízitúrázót. Mindenki elhozta a vízitúrákon készült fényképeit, videóit, amiket árgus szemekkel nézve vadásztuk az egykori túrázókat. A régi fényképeket bújva tudatosult bennünk, hogy az elmúlt 20 év alatt több, mint százan vettek részt egy, vagy akár több evezős túrán.

Május 28-ai összejövetelen csaknem 40 egykori vízitúrás gyűlt össze a gyülekezeti ház udvarán. Az első percek a rég nem látott haverok üdvözlésével, ismerkedéssel, bemutatkozással teltek. Ahogy elkezdett alkonyodni, elkezdtük az elmúlt 20 év legemlékezetesebb pillanatainak felelevenítését. Elsőként a Tiszteletes - mint az elmúlt évek valamennyi vízitúrájának szervezője, vezetője - beszélt a 20 év emlékeiről, tapasztalatairól. Majd, végignéztük a vízitúrák legemlékezetesebb pillanatait megörökítő fényképeket, videófelvételeket. A képek rengeteg kalandot, boldog pillanatot elevenítettek fel. A hangulat remek volt, szinte valamennyi képről eszébe jutott valakinek egy-egy vicces történet, ami hangos nevetést váltott ki az egybegyűltekből. Nagyon szórakoztató volt a régi képeken felfedezni egy ismerőst, barátot, vagy éppen saját magunkat.
A húsz éve tartó vízitúrás hagyományunkat idén sem szeretnénk megszakítani. Idei evezős túránk Pozsonyból indul a Kis-Dunán és egészen Szentendréig tervezünk evezni.

Biró Tamás