Idősek napja 2014-ben.

Idősek napja 2014Évről évre megrendezésre kerül Gyülekezetünkben az idősek napja, mikor a figyelmünk az idősek felé fordul. Az idén, az igehirdetés a Máté 11/28-29-ből szólt, a megfáradásról, amelyre a gyógyszer, mindenképpen az Úrnál van, Ő képes talpra állítani, valós célokat adni, életkedvet és erőt. Az időseknek próbálunk a kedvükre tenni, a gyerekekkel műsort készíteni. Baárné Kati és Gabika a kántorunk dolgozott a gyerekekkel, szépen és pontosan tudták verseiket az egészen kis gyerekek is.

A nagymamák elérzékenyülését jó látni, mikor a kis unoka szerepel, kipirosodva, izgulva. Büszkeség és jó érzés van az ember szívében, mivel kézzel fogható a szeretet. Jó dolog, hogy ez nem otthon zajlik, hanem a Gyülekezet közösségében, Isten dicsőségére.

Idén a Nóta és Népdalkör ismét fellépett és gazdagította műsorunkat. Olyan énekeket és nótákat hoztak közénk, amelyek sok idős emberben emlékeket és régi szép időket idéztek fel, egy kicsit repültek az emlékek szárnyán. Miden esztendőben egy kis jelképes ajándékkal kedveskedik a Gyülekezet, idén kis fadoboz volt Bibliai igével megírva, a dobozka belsejében pedig egy kövecske, melyen mindenki számára, egyéni személyes vezérige volt felírva. A Bibliai helyet írtuk a kövecskékre, házi feladat volt otthon kikeresni. Sütemény és meleg tea mellett beszélgettek a Testvérek, majd szépen a sötétedés mindenkit haza csábított. Jó volt együtt lenni, jó volt együtt örvendezni. Istené legyen a dicsőség.

{oziogallery 618}

(Kelemen Norbert Református Lelkész)