Nyári Keresztyén Ifjúsági Alapítvány

Ceglédi gyermekotthonban segitettünk.A nyáregyháza területén működő társadalmi szervezetek közül szeretném bemutatni Önnek a Nyári Alapítványt, melyet Kelemenné Rigó Zsuzsanna monori lakos alapított, és melyet 2013. május 18-án vette nyilvántartásba a Budapest Környéki Törvényszék. A Kuratórium tagjai: Kemenczeiné Varga Edit újlengyeli-, Kiss József és Kiss Tibor nyáregyházi, Kelemen Norbert Nagytiszteletű Úr és jómagam, Dr Galambosi István Felső Nyáregyháza Kossuth telep 66. sz. alatti lakos.
Az alapítvány elsődleges célja a Református Gyülekezet hitéletét, és kulturális életét elmélyítő rendezvények kulturális, sport és szabadidős események szervezése különösen a gyülekezet ifjúsága részére, valamint a Gyülekezet személyi, tárgyi és anyagi feltételeinek javítása, a hitélet erősítése és a közösségi tér biztosításának elősegítése, továbbá a rászoruló személyek segítése, különösen az idősekről való gondoskodás.

Az alapítvány első gyűjtését a Fekete család részére hirdette meg, akiknek az otthona a Diófa soron leégett. Az adományból befolyt összeget a családrészére átutaltuk, azzal a reménnyel, hogy hozzájáruljuk az újrakezdéshez. A család karácsonykor levélben köszönte meg a segítséget.

Az alapítvány tevékenységével kapcsolatban kiemelném a Tamás napi főzést, melynek eredményeként 2013. december 29-én, Felső Nyáregyházán és Újlengyelben 32-32, Nyáregyházán pedig 80 idős, vagy egészségi állapota miatt rászoruló személynek tudtunk egy tál meleg ételt és pogácsát biztosítani. Ezúton is megköszönve azoknak a munkáját és felajánlásait, akik nélkül nem valósulhatott volna meg ez a programunk.

Társadalmi szerepvállalásunk keretében együttműködési megállapodást kötöttünk a Ceglédi Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-gondozó Otthonnal, melynek keretében az alapítvány vállalta az Otthon igényei szerint természetbeli és pénzügyi adománnyal segítjük működésüket és a gyülekezi diakónia támogatásával hozzájárulunk a mindennapi feladatok ellátásában. 2013 decemberében egy 120.000. Ft értékű cipőkből, gyermekruhákból és játékokból álló adományt adtunk át melyet idén májusban egy újabb ruhákból álló adomány követett. Jelenleg játékokat gyűjtünk az Otthon gyermekeinek.
Az alapítvány a református gyülekezetben konfirmációs vizsgát tett fiatalok közül a presbitérium választása szerint egy gyermek, aki a szorgalma és egész éves és vizsgateljesítménye alapján érdemes a nyári táborok körül egyen térítésmentesen részt vehette. Az idén vizsgázók közül Pásztor Szilárd vett részt a Balatont megkerülő kerékpáros táborban. Gratulálunk és bízunk benne, hogy jól érezte magát.

2014-ben a meglévő programok folytatása mellett indítottunk egy teremfocit, melyet szeptembertől folytatunk. Tervezünk egy színházlátogatói csoport létrehozását a színházi évad kezdetével. Részt vettünk az újlengyeli gyereknap szervezésében és támogatjuk az Újlengyeli evangélikus-református toronyépítést.
Szervezetünk adó 1%-ot még nem tud fogadni, de aki a céljaink megvalósításában támogatni kíván bennünket, az Unicredit Banknál vezetett:

10918001-00000031-58990010

Számlaszámunkra juttathatja el adományát. Az adó-visszatérítés igénybevételéhez szükséges igazolás iránti igényüket kérem, jelezzék részemre. Céladományoknál, kérem, a közleményben tüntessék fel szándékukat például a „ceglédi gyermekotthon részére”, „táborokra” vagy „toronyépítésre”.

Mindenkinek élményekben gazdag nyarat kívánok!

Dr Galambosi István
a Kuratórium Elnöke