Épül a torony Újlengyelben

Tisztelt Olvasók, Keresztyén Testvéreim!

Újlengyeli toronyPünkösd hetében írom a cikket, készülődve az ünnepre, a Szentlélek kitöltekezésének ünnepére. A Szentlélek erővel ruházta fel Jézus tanítványait, azokat az embereket, akik addig félelemben éltek. A Szentlélek erejével kezdték munkájukat, vitték el az evangéliumot, az akkor ismert világ határáig. Gombamód szaporodtak a keresztyén közösségek és végig söpört a rabszolgatartó társadalom ütőerén az a lelkület, amit Jézus hozott a világba. A világ megváltozott, formálódott, csiszolódott, átment a gyermekbetegségein, mert az evangélium, hatással volt rá, ahogyan hatással van a mai emberre is. Azért építünk templomokat, Istentiszteleti helyeket, hogy az emberek találkozhassanak az evangéliummal, a hirdetett igével és az írott igével.

Az Újlengyelben élő Reformátusok és Evangélikusok az Istentiszteleti helyüket 1998-2000. között építették, de anyagi forrásaik nem tették lehetővé, hogy befejezzék a templomot. A templom eleje azért nézett ki furcsán, mert ideiglenesen lett befejezve, tudván azt, hogy valamikor azt folytatni szeretnénk. Eljött az idő, 14-évet vártunk a folytatásra, az erőre, lendületre, Isten Szentlelkére, hogy abból bátorságot nyerjünk, hogy neki vágjunk a feladatnak. Újlengyel Önkormányzata 1.000.000-ft támogatja az építkezésünket, az Gyóni Evangélikus Egyház 1.000.000-ft támogatja az építkezésünket, míg a Nyáregyházi Református Egyház 2.500.000-ft támogatja az építkezést. Az anyagi források még így sem elegendőek a befejezéshez. Kérjük az Újlengyelben élő Református és Evangélikus Testvéreket, hogy adakozzanak a saját templomuk épülésére, arra a helyre, ahol kereszteljük és esketjük gyermekeiket, unokáikat, ahol vigasztaljuk gyászolóinkat, ahol Isten Igéje szólhat mindazok számára, akik erre vágynak. Kérjük az Újlengyelben élő Római Katolikus Testvéreket, segítsék a falujukban élő két kis felekezetet, hogy álmaik valóra válhassanak, hogy vallásukat gyakorolhassák. Vallási értelemben persze nem választhatóak szét az emberek, hiszen családon belül is van megosztottság, vannak rokonaink, barátaink, akik protestáns felekezetűek. Kérem segítség őket. Két páros járja már a falut, akik adományokat gyűjtenek, a torony befejezésére, kérem, fogadják őket szeretettel, mert Krisztus ügyéért dolgoznak, önzetlenül. Szeretnénk egy jótékonysági bált szervezni 2014. szeptember 13-án. Torony bál lesz a megnevezése, melyre a helyben élő református és evangélikus, arra kijelölt egyháztagoknál lehet belépőt venni. Helyszín: Újlengyeli kultúrház.

Isten adjon minden kedves olvasónak Szentlelket, erőt és örömöt.

Kelemen Norbert Református Lelkész