Páratlan dolog Újlengyelben...

Páratlan dolog ÚjlengyelbenÚjlengyelben páratlan dolog történt a történelmi Egyházak között, mivel a Római Katolikus Plébános, Márton Atya, ökumenikus alkalomra hívta a Református Lelkipásztort, a Református híveket, valamint az Evangélikus híveket. A közös alkalom, úgy került felosztásra, hogy a liturgiát Márton Atya vezette, az imádságokkal, az Igét Kelemen Norbert Református Lelkipásztor hirdette. A Római Katolikus templomban tartottuk a megindító alkalmat. Minden esztendőben évtizedek óta, a világon valamely keresztyén ország állítja össze azt a kis füzetecskét, amely alapján az ökumenikus alkalmakat szervezzük. 2015-ben a Brazil keresztyének készítették az anyagot, a hangsúly az imádságokban, Igeválasztásokban, az egységre esett. A Samáriai asszony példázatát dolgozták fel, valamint mellé, zsoltárokat választottak.

A Reformátusokat és Evangélikusokat nagy szeretettel fogadták a Római Katolikus hívek, az alkalom után, ,,agapé’’-ra, szeretetvendégségre került sor a templom ajtóban. A házigazdák süteményekkel, teával kedveskedtek, igazán szeretetteljes volt a légkör. Márton Atya, nem csak elindítója volt ennek az alkalomnak itt Újlengyelben, nem csak kötelesség tudatból szervezte meg a találkozót, hanem tiszta szívből örvendezett, szavai és tettei fedték fel, gazdag lelkiségét. Isten adjon hosszú és gazdag szolgálati időt itt, ebben a közösségben, a Római Katolikus Gyülekezet élén, de közöttünk is Protestánsok között, a faluban élő emberek között. Reméljük, hogy egy esztendő múlva is együtt örvendezhetünk az Evangélium mellett.

,,Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az - az ember, aki ő benne bízik.’’

Kelemen Norbert Református Lelkész