Tamás napi Főzés!

Öröm a segitségbenA 2013-as esztendőt egy az idősek és rászorulók részére rendezett főzéssel, sütéssel zárta az Alapítvány és a Gyülekezet.Az összefogás eredményeként december 29-én Felsőnyáregyházán és Újlengyelben 32-32, Nyáregyházán pedig 80 főnek tudtunk kedveskedni egy tál meleg étellel és pogácsával. Az időpont kiválasztásánál arra is gondoltunk, hogy a két ünnep között mindenki szívesebben fogadhatja az adományt.

A névsor összeállításánál a Gyülekezet tagjainak segítség kértük, azzal, hogy Karácsony után személyesen is szóljanak azoknak, akikre gondoltak és idős koruk vagy betegségük miatt szükségük lehet egy kis segítségre.

A menü székely káposzta volt pogácsával. Az alapanyagokat beszerezte, előkészítette Kelemen Norbert lelkipásztor. A savanyú káposztát a Nánási család ajánlotta fel (30kg) és Revákné Serföző Móni és Szincsákné Ibolya készítették el. A pogácsát a Gyülekezet kemencéjében készítette: Tóth Sándorné, Ország Jánosné, Király Mihályné, Bernula Mihályné. A fiatalabbak pedig a kiszállításban segítettek: Répási Iván, Fekete Sándorné, Mezei Anita, Mezei Detti, Kiss Tibor, Kiss József, Takács Tamara, Kelemen Norbert, Kelemen Ábel, Serfőző Zoltán, Serfőzőné Ilonka, Dr. Galambosi István, Burián Gergő, Burián Tibor. Köszönjük az adományokat és a segítők munkáját.

Jómagam két fiatallal segítettem a kiszállításban. Öröm volt számomra, hogy milyen kedvesen fogadnak bennünket és jó érzés volt, hogy másoknak segíthettünk. Bízom benne, hogy lehetőségünk lesz még ilyen programok tartására, mivel a szeretetvendégség a gyülekezeti élet fontos része.

Áldott Békés Új Esztendőt Kívánok!

Dr Galambosi István